Whiteness HP

Nowy produkt

Preparat do wybielania zębów żywych i martwych wyłącznie w gabinecie stomatologicznym. Może być stosowany razem ze źródłami światła niebieskiego w celu przyspieszenia procesu wybielania. Po zmieszaniu: 30-35% nadtlenek wodoru, substancja zagęszczająca, mieszanka glikol, wypełniacz nieorganiczny i woda dejonizowana.

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Whiteness HP (Maxx) jest preparatem wybielającym na bazie 30-35% nadtlenku wodoru do wybielania zębów żywych i martwych. Przeznaczony jest wyłącznie do stosowania w gabinecie stomatologicznym, z jednoczesnym zastosowaniem odpowiedniego preparatu izolującego do ochrony tkanki miękkiej w ustach pacjenta. Czynnik pH preparatu zawiera się w przedziale od 6.0 do 7.0 (wartość uważana za obojętną), co pozwala wyeliminować lub zminimalizować wpływ preparatu na strukturę zęba. Jest to produkt o dużej sile wybielania, który można stosować zarówno wraz z przyśpieszającymi wybielanie zewnętrznymi źródłami światła (systemy emitujące niebieskie światło diodowe, lampy polimeryzacyjne, niebieski laser, lampy plazmowe itd.) jak i bez wspomagających urządzeń zewnętrznych. 

Produkt ten zawiera mieszankę specjalnych barwników, (zmienia barwę podczas wybielania, Whiteness HP Maxx: od intensywnego karminu po zieleń; Whiteness HP: od karminu po przeźroczysty) działających jak bariera pochłaniająca, które w momencie naświetlania wykorzystują energię cieplną do przyśpieszenia procesu wnikania nadtlenku w strukturę zęba, co w konsekwencji przyśpiesza wybielanie. Oprócz barwników preparat zawiera również wypełniacz nieorganiczny działający jak bariera i pochłaniający promieniowanie cieplne. Sprawia on, że promieniowanie cieplne jest wykorzystywane przez żel do przyspieszenia wybielania. Wypełniacz ten jednocześnie zapobiega docieraniu promieniowania cieplnego.

Rodzaje opakowań:
Kit (zestaw dla 3 pacjentów):
- 1 buteleczka zawierająca 10g nadtlenku wodoru;
- 1 buteleczka zawierająca 5g zagęszczacza;
- 1 buteleczka zawierająca 2g roztworu zobojętniającego nadtlenek
- 1 strzykawka zawierająca 2g preparatu do ochrony tkanki miękkiej top dam oraz 6 aplikatorów;
- 1 szpatułka i 1 płytka do przygotowania żelu.

Mini Kit (zestaw dla 1 pacjenta):
- 1 buteleczka zawierająca 4g nadtlenku wodoru;
- 1 buteleczka zawierająca 2g zagęszczacza;
- 1 buteleczka zawierająca 2 g roztworu zobojętniającego nadtlenek;
- 1 strzykawka zawierająca 1g preparatu do ochrony tkanki miękkiej top dam oraz 2 aplikatory;
- 1 szpatułka i 1 płytka do przygotowania żelu.

Pobierz